Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bahar Kalkanı harekât bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı’nın tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bahar Kalkanı Harekât bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Tnk. Söz. Er Abdulkadir Akıncı, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 23 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Milli Savunma Bakanı Güler'den başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, yayınladığı başsağlığı mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 23 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı.

Akıncı'nın evi ve sokağına Türk bayrakları asıldı

Maliha ve Mehmet Akıncı çiftinin 2 çocuğunun büyüğü olan Abdulkadir Akıncı'nın acı haberi, Adıyaman'ın Yeşilyurt Mahallesi’ndeki babaevine ulaştı.

Ailenin yaşadığı ev ve sokağa Türk bayrakları asıldı.