İstanbul-Şişli'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 22.15'te, iddiaya göre özel bir okulun toplu mezuniyet töreni sonunda, sahnedeki fotoğraf çekimi sırasında öğrenciler, öğretmenler ve velilerin üzerine dev led ekran düştü.

Olayda yaralanan 6 kişi ambülanslarla hastaneye kaldırıldı.

Okulun sahibi Erkan Şahin olayla ilgili gözaltına alınırken, bir okul müdürü ve bir öğretmen de ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kazadan sonra okul müdürü ile veliler arasında tartışma çıktı

Olay esnasında salonda bulunan velilerden Oya Kayaalp, mezuniyet ve yıl sonu gösterisinin ardından çocukların sahneye çıktığını söyledi.

Öğrenciler öğretmenleriyle fotoğraf çektirirken kendisinin de sahnede olduğunu belirten Kayaalp, "O sırada sahnenin eğildiğini gördüm, çocuklar ve veliler geri çekildiler. Bir veli ekranın altında kaldı, bacağından yaralandı. Onun çocuğu yerdeydi, aldım ve onu uzaklaştırdım" dedi.

Kazanın ardından okul müdürü ile veliler arasında tartışma yaşandığını söyleyen Kayaalp, olay nedeniyle herkesin şoke olduğunu belirterek, "Çocuklar mezuniyet törenlerinde böyle bir şey yaşadı. Öğrencileri çıkışta gördüm, ufak tefek yaralanmaları vardı. Bir çocuğun söylediğine göre, çocuklar hâlâ sahnedeyken arkadaki ekranları sökmeye başlamışlar" ifadelerini kullandı.