Gündem
Giriş Tarihi : 21-01-2022 02:34   Güncelleme : 24-01-2022 04:49

Meteoroloji'den yurt genelinde aşırı soğuk ve kar uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı hava, hafta sonundan itibaren batı kesimlerden başlayarak Türkiye genelinde etkisini gösterecek.

Meteoroloji'den yurt genelinde aşırı soğuk ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) yapılan yazılı açıklamaya göre, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava, 22 Ocak Cumartesi gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak Türkiye genelinde etkili olacak.

24 Ocak Pazartesi gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girilmesi sonucu yurt genelinde aşırı soğukların görülmesi bekleniyor.

İstanbul'da cumartesi günü yoğun kar yağışı bekleniyor

Marmara genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) beklenen yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevrelerinde kuvvetli olacağı, yağışların yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların 22 Ocak Cumartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı ve İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da yoğun kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Tahminlere göre, 23 Ocak Pazar günü yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı kar, Kocaeli ve Sakarya'da yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Kar ve soğuk hava perşembe gününe kadar sürecek

Yağışların 24 Ocak Pazartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı kar şeklinde olması öngörülürken, aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27 Ocak Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor.