Siyaset
Giriş Tarihi : 04-02-2022 01:19   Güncelleme : 08-02-2022 00:33

Kılıçdaroğlu: Yüzde 127 fatura gelmiş, ama enflasyon 48-50 civarında

Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK'in yıllık enflasyonu yüzde 48.69 olarak açıklamasına, "Yüzde 127 fatura gelmiş, ama enflasyona bakıyorsunuz 48-50 civarında, gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Kılıçdaroğlu: Yüzde 127 fatura gelmiş, ama enflasyon 48-50 civarında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TÜİK, 'Nebati Bey üzülmesin' demiş

Hazine ve Maliye Bakanı Bakanı Nureddin Nebati'nin "Enflasyon Nisan ayında tepe olacak, yüzde 50'yi göreceğimizi düşünmüyorum" sözlerine gönderme yapan Kılıçdaroğlu, "TÜİK onun istediği gibi enflasyonu yüzde 50'nin biraz altında göstermiş, Nebati Bey üzülmesin diye" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yüzde 127 fatura gelmiş, ama enflasyona bakıyorsunuz 48-50 civarında, gerçeği yansıtmıyor" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala açıklamasına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa Konseyi Osman Kavala kararına yönelik açıklamasına da değinen Kılıçdaroğlu, "Bu açıklama, Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarına darbe vuran bir açıklamadır. 'Bizim ülkemizde anayasa yok, hukuk yok, uluslararası sözleşmeleri tanımayız, biz sadece dilediğimiz gibi yönetiriz' anlamına geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Trabzon'da kendisine 'hain' diyen çocuk

Kılıçdaroğlu, Trabzon'da kendisine 'hain' diyen çocuğun sorulması üzerine de, "Sevgili evladımızı seviyorum, gözlerinden öpüyorum, kimse merak etmesin" ifadelerini kullandı.