Siyaset
Giriş Tarihi : 16-01-2022 03:31   Güncelleme : 20-01-2022 03:03

Kılıçdaroğlu: Üç-dört aya birinci parti oluruz, anketler bunun ispatı

CHP Parti Meclisi'nde bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin oylarında istikrarlı bir artışın olduğunu belirterek, "Bu hızla gidersek 3-4 aya kadar birinci parti oluruz. Anketler bunun ispatı. Her geçen gün güçleniyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Üç-dört aya birinci parti oluruz, anketler bunun ispatı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Olası erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için bu yıl yapılması gereken kurultayın bir yıl ertelenmesine karar verilen toplantıda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin yakın bir zamanda anketlerde en çok oy alan parti konumuna geleceğini söyledi.

BirGün'de yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu'nun sunuşu ile başlayan Parti Meclisi'nde, son ekonomik ve siyasi gelişmeler ele alındı.

Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Parti Meclisi üyelerine gerçekleştirdiği sunumunda, 20 Aralık günü döviz kurunda yaşanan değişimleri dakika dakika anlattı.

Faik Özrak: "Tüzel kişilerin döviz mevduatları azalmadı, aksine arttı"

Öztrak, "20 Aralık Finansal Kumpası olarak adlandırılan bu süreçte, bir yandan Erdoğan serbest piyasa ekonomisine ve kambiyo rejimine bağlılık mesajları verirken, bir yandan da bazı banka genel müdürleri ekranlara çıkarılarak piyasada 2 milyar dolara yakın döviz bozdurulduğu şeklinde açıklamalar yaptırıldı. Böylece küçük yatırımcı çarpılarak döviz hesaplarını bozdurmaya yönlendirildi. Fakat banka müdürlerinin ve bakanların iddia ettiğinin aksine 20-22 Aralık tarihlerinde ne gerçek kişiler, ne de resmi, ticari ve diğer kuruluşlar dövizlerini bozdurdu. BDDK'nın günlük verilerine göre bu iki gün içerisinde hem gerçek kişilerin, hem de tüzel kişilerin döviz mevduatları azalmadı, aksine arttı" dedi.

Kılıçdaroğlu: "Her geçen gün güçleniyoruz"

CHP Parti Meclisi toplantısında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da bir konuşma yaptı.

CHP'nin yakın bir zamanda anketlerde en üst sırada yer alacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Kısa süre içerisinde en çok oy alan parti konumuna geleceğimizi görüyoruz. Bu süreçte halkı dinlemeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Oylarımızda istikrarlı bir artış sözkonusu. Bu hızla gidersek 3-4 aya kadar birinci parti oluruz. Anketler bunun ispatı. Her geçen gün güçleniyoruz.