İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye'de bulunan Hamas hedeflerini bombaladı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, kara birliklerinin ilerlediği doğu Refah'ta da Givati Tugayı'nın bir dizi tünel ve roketatar tespit ederek imha ettiğini duyurdu.

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Zeytun mahallesinde, Filistinli direnişçilerin öldürüldüğü ve yakın çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Yoğunlaşan İsrail askeri saldırıları nedeniyle son bir gün içinde onlarca Filistinli sivil hayatını kaybetti.

Hamas'tan İsrail askerlerine havan toplu saldırı

Hamas'ın Telegram hesabında yapılan yazılı açıklamada, Cibaliye Mülteci Kampı'nın doğusunda yaşanan çatışmalara ilişkin bilgi verildi.

Hamas'ın, kampın doğusundaki İsrail askerlerini havan toplarıyla hedef aldığı aktarılan açıklamada, İsrail ordusuna ait Merkava tipi bir tankın Yasin-105 roketiyle vurulduğu, tankın alev aldığı, içindekilerin de öldüğü ve yaralandığı kaydedildi.

Merkava tipi bir tankın daha vurulduğu belirtilen açıklamada, İslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Kudüs Seriyyeleri ile işbirliği içinde ağır kalibreli havan topları kullanılarak Zeytun Mahallesi'nin güneyindeki 8. Cadde ve 10. Cadde'de İsrail askerlerinin hedef alındığı ifade edildi.

İsrail ordusu, savaş uçakları ve toplarla Cibaliye Mülteci Kampı'na yoğun saldırılar düzenlerken, kampta bulunan binlerce Filistinli de Gazze'nin batısına göç etmeye çalışıyor.