Süper Lig'de 2023-2024 sezonunu 99 puanla ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe'de 3'üncü İsmail Kartal dönemi resmen sona erdi.

Sarı-lacivertli camia, 8-9 Haziran'daki başkanlık seçimine kilitlenmişken iki adayın da Jose Mourinho ile anlaşması sonrasında İsmail Kartal ile yolların ayrıldığı açıklandı.

'Güzel izler bıraktın ve her zaman güzel hatırlanacaksın'

Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Her şey için teşekkür ederiz İsmail Kartal. Renklerine, tarihine ait olduğun; formasını gururla taşıyıp onurla temsil ettiğin Fenerbahçen ile ortaya koyduğun eşsiz mücadele, hem senin hem de sana inanan milyonlarca sarı-lacivert sevdalısının hayallerinin gerçeğe dönüşme inancıydı.

Ne sen vazgeçtin bu kulübe inanmaktan, ne milyonlarca Fenerbahçeli vazgeçti senin yanında durmaktan.

Duruşuna, değerlerine, aidiyetine, saygına ve Fenerbahçeliliğine teşekkür ederiz.

Emeklerine minnettarız. Güzel izler bıraktın ve her zaman güzel hatırlanacaksın. Yolun açık olsun.

Bu camia hakkımızı yiyenleri unutmayacak, onlarla mücadelemiz bitmeyecek!

İlk gün söylediğin o sözü bir kez daha sonsuz inançla haykırıyoruz:

Fenerbahçe bizim, Fenerbahçe hepimizin.

İsmail Kartal, rekorlara imza atmıştı

Fenerbahçe geçen sezon İsmail Kartal yönetiminde çıktığı 58 maçta 44 galibiyet alıp 7'şer kez de sahadan beraberlik ve yenilgiyle ayrıldı.

İsmail Kartal, bir sezonda en yüksek puan (99), bir sezonda en yüksek puan ortalaması (2.60), bir sezonda tüm kupalarda en yüksek galibiyet (45), bir sezonda tüm kulvarlarda en yüksek gol sayısı (147) ve bir sezonda tüm kulvarlarda en uzun galibiyet serisi (19) gibi rekorlara imza atmıştı.