Gündem
Giriş Tarihi : 04-06-2022 22:03   Güncelleme : 11-06-2022 23:51

Erdoğan'dan bazı bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara atamalar

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, bazı bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlarda görevden almalar ve atamalar yapıldı.

Erdoğan'dan bazı bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı kurum ve kuruluşlarda görevden almalar ve atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı atamaları

Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Türk görevden alınırken, yerine Hasan Güçlü atandı. Başkan Yardımcılığı'na Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne ise Mahmut Özdemir atandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nda açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliği'ne Ahmet Erdem Erbek getirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı atamaları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Amasya Müdürü Ahmet Kurt, Giresun Müdürü Mustafa Tosun, Mardin Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Uşak Müdürü Mustafa Peltek, görevden alındı. Açık bulunan Bursa Müdürlüğü'ne Muhammer Doğan, Yalova Müdürlüğü'ne Arif Laçin, Uşak Müdürlüğü'ne Ekrem Boran, Kayseri Müdürlüğü'ne ise İsrafil Aktürk atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda açık bulunan İş Başmüfettişliği'ne Hüseyin Kocapiçak getirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı atamaları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda açık bulunan Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığına Akın Kısa, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Alacatlı, Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne Ali Laloğlu atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz görevinden alındı.

Bakanlıkta açık bulunan Spor Müşavirliği'ne Nesim Turan atandı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Hukuk Müşaviri Mehmet Parlak görevden alındı.

MEB ve Sağlık Bakanlığı atamaları

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu üyesi Mustafa Gündüz görevden alınırken, açık bulunan Talim ve Terbiye Kurulu üyeliğine Ahmet İşleyen getirildi.

Sağlık Bakanlığı'nda açık bulunan müfettişliğe, yapılan yeterlilik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Tolga Kaan Sevinç ve Müfettiş Yardımcısı Halim Yıldırım atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Kibar Altunal görevden alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Bülent Sezgin görevden alındı. Rehberlik ve Teftiş Başkanı Çağlayan Odabaş görevden alınd, yerine Başmüfettiş Recep Semiz atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Fuat Kasımcan getirildi. Açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne Mehmet Tekin Arpacık, Strateji Geliştirme Başkanlığı'na ise Mustafa Alpaslan atandı.

Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Çelik ve Şahin Aybal görevden alındı.

Karayolları ve Devlet Demir Yolları atamaları

Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürü Turgut Aydın, 8. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ve 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz görevden alındı. Genel Müdür Yardımcılığı'na Metin Aytekin ve Ahmet Sağlam, 4. Bölge Müdürlüğü'ne İlhan Aytekin, 9. Bölge Müdürlüğü'ne Savaş Bayındır, 12. Bölge Müdürlüğü'ne Alpaslan Eşlik atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan 3. Bölge Müdürlüğü'ne Cemal Yaşar Tangül atandı. 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı görevden alındı. 5. Bölge Müdürlüğüne Ali Karabey, 6. Bölge Müdürlüğüne ise Aliseydi Felek getirildi.