Gündem
Giriş Tarihi : 18-08-2022 01:04   Güncelleme : 18-08-2022 02:35

Erdoğan ile İsrail Başbakanı, büyükelçi atama kararını görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail Başbakanı Yair Lapid arasında gerçekleştirilen görüşmede, ikili ilişkiler, bölgesel meseleler ve karşılıklı büyükelçi atama kararı ele alındı.

Erdoğan ile İsrail Başbakanı, büyükelçi atama kararını görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Yair Lapid arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel meseleler değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İsrail ilişkilerinin, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı Yair Lapid'in Türkiye ziyaretlerindeki temaslarında mutabık kalınan çerçevede ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bugün açıklanan karşılıklı büyükelçi atama kararına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İsrail arasında işbirliği ve diyaloğun sürdürülebilir bir zeminde ve karşılıklı hassasiyetlere saygı temelinde geliştirilmesini desteklediğini dile getirdi.

AyhanAyhan

İçerik Editörü