Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:36   Güncelleme : 24-05-2022 04:04

Duruşmaya 6 gün kala Yazıcıoğlu'nun korumasının şok ölümü

Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir dönem yakın korumalığını yapan polis memuru Erol Yıldız, otomobilin altında kalarak hayatını kaybetti. Yıldız, 23 Mayıs'taki duruşmada tanık olarak dinlenecekti.

Duruşmaya 6 gün kala Yazıcıoğlu'nun korumasının şok ölümü

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir süre korumalığını yapan polis memuru Erol Yıldız, kendi otomobilinin altında kalarak yaşamını yitirdi.

Kendi aracının altında kaldı, ağır yaralandı

Vahim kaza, saat 10.30 sularında Ankara-Keçiören'in Ayvalı Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız'ın 06 KHA 35 plakalı otomobili çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak isterken geri gelen aracının altında kaldı.

Ağır yaralanan ve ambülansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Tanık olarak dinlenecek 3 korumadan biriydi

Polis memuru Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını da yapmıştı.

Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan biriydi.

Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara'dan SEGBİS ile katılacaktı.