Spor
Giriş Tarihi : 11-06-2022 23:29   Güncelleme : 23-06-2022 00:59

Dursun Özbek yeniden başkan: 'Yaşasın Galatasaray'

Galatasaray Spor Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul toplantısında 2208 oyla yeniden başkan seçilen Dursun Özbek, sayımın tamamlanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Yarından itibaren hep beraberiz, kol kolayız. Galatasaray'ı güzel günlere taşımak için el ele, sırt sırta vermeye hazır mıyız sevgili arkadaşlar?" dedi.

Dursun Özbek yeniden başkan: 'Yaşasın Galatasaray'

Galatasaray Kulübü'nün 103. dönem yönetiminin belirlendiği olağanüstü seçimli genel kurulda oy sayımı tamamlanırken, Dursun Özbek başkanlığa seçildi.

Galatasaray Lisesi'nde 2 adaylı gerçekleştirilen genel kurulda 24 sandığın da sayım işlemi sona erdi.

Başkan adaylarından Dursun Özbek, açıklanan 23'üncü sandıkta 155, son sandıkta 116 oy aldı. Eşref Hamamcıoğlu'na ise 23'üncü sandıkta 59, son sandıkta ise 85 oy çıktı.

Beyaz listelerdeki oyların tasnifiyle 2208 oya ulaşan Özbek, başkanlığa seçildi.

Seçim yarışındaki diğer aday Hamamcıoğlu ise, 2073 oy aldı.

"Yarından itibaren hep beraberiz, kol kolayız"

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye çıkan Özbek, yaptığı açıklamada, "Bu seçimde kazanan-kaybeden diye bir şey yok. Yarından itibaren hep beraberiz, kol kolayız. Hep beraber Galatasaray'ı, hepimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın da gurur duyacağı bir hale getireceğiz" dedi.

Seçimlerin Galatasaray'ın demokrasi şöleni olduğunu söyleyen Başkan Özbek, şunları ifade etti:

Harika bir gündü, herkes el ele, kol kolaydı. Bugün burada Galatasaray'ın geleceği için irade gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum; sağ olun, var olun. Bu yola benimle beraber çıkan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum; sağ olsunlar, var olsunlar. Bu süreçte yanımda olan eşim ve kardeşime, tüm aileme teşekkür ediyorum; sağ olsunlar, var olsunlar. Eşref kardeşime de ve ekibine de çok teşekkür ediyorum, gerçekten çok kibar bir yarış oldu; sağ olsunlar, var olsunlar. Yarın bambaşka bir gün. Yarın hep beraber, hep birlikte olmanın zamanı geldi. Size vaadim var Galatasaraylılar; Galatasaray'a sevgi iklimi getirmeye çalışacağız arkadaşlarımla beraber. Galatasaray'a barışı getirmek istiyorum, artış barışın zamanı geldi. Bu seçimde kazanan-kaybeden diye bir şey yok. Yarından itibaren hep beraberiz, kol kolayız. Galatasaray'ı güzel günlere taşımak için el ele, sırt sırta vermeye hazır mıyız sevgili arkadaşlar? Hep beraber Galatasaray'ı, hepimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın da gurur duyacağı bir hale getireceğiz. Yaşasın Galatasaray.