Gündem
Giriş Tarihi : 16-08-2022 20:02

Doğu Perinçek, Beşar Esad'la görüşmek için Suriye'ye gidecek

Doğu Perinçek başkanlığında bir heyetin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmek üzere Suriye'ye gideceği açıklandı.

Doğu Perinçek, Beşar Esad'la görüşmek için Suriye'ye gidecek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Doğu Perinçek başkanlığında bir heyetin Suriye'ye gideceğini duyurdu.

Bursalı, yaptığı açıklamada, "Vatan Partisi, Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek Başkanlığındaki bir heyetle, önümüzdeki 15 gün içerisinde Suriye'ye gidecek ve Sayın Beşar Esad ile görüşme yapacaktır. Ayrıntılı takvimi önümüzdeki günlerde duyuracağız" ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek: "Suriye Devleti bizi ısrarla davet ediyordu"

Açıklamanın ardından Sputnik'e konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, şunları kaydetti:

Bu ziyaret uzun zamandan beri gündemdeydi. Türkiye-Suriye ilişkilerinin iyileştirilmesi amacıyla Suriye Devleti bizi ısrarla davet ediyordu. Şimdi zaman geldi. Suriye Devleti'nin davetlisi olarak Şam'a gideceğiz ve Türkiye-Suriye ilişkilerinin geliştirilmesine elimizden gelen katkıyı yapacağız.

"Heyette Ethem Sancak da olacak"

Benim başkanlığımda bir heyet olacak. Benim dışımda heyette yer alması kesinleşen isim Ethem Sancak. Heyetteki diğer isimler önümüzdeki günlerde kesinleşecek. Sadece Vatan Partisi'nden değil, toplumun farklı kesimlerinden de bu heyette yer alan isimler olacak.

Esad ile görüşme yapılacak mı?

Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir görüşme olup olmayacağına ilişkin bir soruya ise, "Bizi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad davet ediyor" yanıtını verdi.

AyhanAyhan

İçerik Editörü