Siyaset
Giriş Tarihi : 28-01-2022 01:12   Güncelleme : 01-02-2022 01:35

'Doğu Masası' anketine göre, CHP'nin bölgedeki oylarında ciddi artış

CHP'nin 10 ay önce kurduğu 'Doğu Masası'nın anketlerine göre, yüzde 1.8 ila 2.2 olan partinin oyları 7.4'e kadar yükselirken, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van ve Hakkari'de de ciddi oy artışı oldu.

'Doğu Masası' anketine göre, CHP'nin bölgedeki oylarında ciddi artış

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da seçmenle doğrudan temas kurarak partiye olan ilgiyi ve bölgeden çıkarılan milletvekili sayısını artırmak amacıyla oluşturduğu Doğu Masası, 10 ay önce faaliyete geçmişti.

Oy ortalaması 2.2'den 7.4'e çıktı

6 ekip halinde çalışmalarını sürdüren Doğu Masası'na ulaşan raporlar ve anketlere göre, 10 ay önce yüzde 1.8 ve 2.2 arasında olan partinin bölgedeki oy ortalaması 7.4'e ulaştı.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Van ve Hakkari'de ciddi oy artışı

CHP'nin hem üyelikler, hem de sandık görevlileri bazında bölgedeki örgütsel büyümesi ise, yüzde 13'e çıktı. Özellikle Diyarbakır, Şanlıurfa, Van ve Hakkari'de ciddi bir oy artışı var.

AK Parti seçmeni CHP'ye doğru kayıyor

Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in haberine göre, Doğu Masası'na uluşan raporlarda, "Bölgede AK Parti seçmeninin bize daha fazla teveccüh gösterdiği noktasında bir kanaatimiz oluşmaya başladı. Bölgede genel başkanımıza ciddi bir teveccüh var. Bölgede de ciddi bir oy alacağı kanaatindeyiz" yorumları yapılıyor.