Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 01-07-2022 01:01

Cüneyt Arkın'a hüzünlü veda

Türk sinemasının zirve ismi Cüneyt Arkın için Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Arkın'ın cenazesi Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Cüneyt Arkın'a hüzünlü veda

Türk sinemasının usta oyuncusu Cüneyt Arkın, son yolculuğuna uğurlandı.

Arkın'ın cenazesi sabah saatlerinde Zincirlikuyu Gasilhanesi'nden alınarak tören için Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) götürüldü.

Arkın'ın cenazesi İBB Zabıta tören taburu tarafından alınarak AKM içindeki sahneye taşındı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Arkın'ın hayat arkadaşı Betül Cüreklibatır, oğulları Murat Arkın, Kaan Cüreklibatır ve sanatçıların yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

"Türk tarihine damga vuran isimlerden biriydi"

AKM'de düzenlenen törende bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Sinema perdesinden gerçek anlamda gönlümüze erişen, evin bireyi gibi sevilen, kimliğinde, karakterinde sanatçı sıfatını taşıyan hazineleri, birer birer ebediyete uğurluyoruz. Cüneyt Arkın'a Allah'tan Rahmet diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Ersoy, "Cüneyt Arkın Türk tarihine damga vuran isimlerden biriydi, sanatla direnişin bir arada olduğu isim, Cüneyt Arkın daima hatırlanacaktır'' dedi.

Arkın, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

AdminAdmin