Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından, Ankara'da uğradığı suikast sonucu öldürülen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşirken, görüşmede Ateş'in kızları Bengisu ve Banuçiçek de yer aldı.

Görüşme sonrası Ayşe Ateş'ten ilk açıklama

Görüşmenin ardından sosyal medya hesabında açıklama yapan Ayşe Ateş, şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan, beni ve kızlarımı makamında kabul etti. Büyük bir nezaketle ağırladığı ve yaklaşık bir buçuk saat boyunca süren görüşmeye Sayın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Cumhurbaşkanı'mızın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da eşlik etti.

Sayın Cumhurbaşkanı'mız beni ve kızlarımı tek tek dinledi. Kızlarıma hediye verdi. Şahsına sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

'Adalet yerini muhakkak bulacak'

Sayın Cumhurbaşkanı'mızla gerçekleştirdiğimiz görüşme hakkında bilgi almak için arayan bütün basın mensuplarına kısa bir özet geçeceğim:

Bugüne dek Sayın Cumhurbaşkanı'mızın sessizliğinden güç alarak tehdit ve iftiraları ile bize hayatı zindan eden, çocuklarımın aldığı nefesi burnundan getiren, suçu ve suçluyu öven her kim varsa dün ne söylediğine bakarak yarın ne konuşacağını düşünsün.

Çünkü adalet yerini muhakkak bulacak, hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak.

'Durumu anlattım, dosya hakkında konuştuk'

Çıkışta basın mensuplarına da açıklamada bulunan Ateş, "Beni ve kızlarımı gerçekten uzun uzun dinledi. Kızlarım da uzun bir konuşma yaptılar, sohbet ettiler kendisiyle. Durumu anlattım, izah ettim, dosya hakkında konuştuk" dedi.

Görüşmenin güzel ve olumlu geçtiğini dile getiren Ateş, "Çok memnun bir şekilde yanından ayrıldık, mutlu bir şekilde. Deyim yerindeyse dertleştik aslında, o havada bir görüşme geçti" ifadelerini kullandı.

'Tek talebim yargılamanın bir an önce gerçekleşmesi'

Ateş, tek talebinin yargılamanın bir an önce hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ve adaletin yerini bulması olduğunu belirterek, "Kendisi de gerekenin hızlı bir şekilde yapılacağını söyledi" açıklamasında bulundu.