Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-04-2022 00:34   Güncelleme : 15-04-2022 01:14

Bakan Nebati: 'Enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz'

Fiyat İstikrarı Komitesi'nin toplantısının ardından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Fahiş fiyat artışlarına karşı tüm paydaşlarımız ile koordineli bir şekilde hareket ederek enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

Bakan Nebati: 'Enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanlığı Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 4'üncü toplantısı gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, fahiş fiyat artışları ve enflasyon ile mücadele çalışmalarına yer verildi.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Fiyat istikrarı Komitesi’nin dördüncü toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Dr. Nureddin Nebati başkanlığında 5 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Düzenli olarak toplanan Komite Mart ayı enflasyon gelişmeleri ışığında mevcut fiyat görünümünü değerlendirmiştir.

Başta tarımsal ürünlerde olmak üzere küresel düzeyde artan korumacı politikalar, arz güvenliğini önümüzdeki dönemde daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Fahiş fiyat artışı

Komite tarafından tarım, gıda, enerji başta olmak üzere, emtia ve su kaynaklarını kapsayacak şekilde arz güvenliği konusunda yeni politikaların oluşturulup mevzuat çalışmasının yapılmasına ve fahiş fiyat artışları ile mücadele çalışmalarının tüm paydaşlarla eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde sürdürülmesine karar verilmiştir.

Enflasyonla mücadele

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

  • Fiyat İstikrarı Komitesi 4'üncü toplantımızı gerçekleştirdik. Bu kapsamda gıda arz güvenliğini sağlamak amacıyla yeni politikalar oluşturup fahiş fiyat artışlarına karşı tüm paydaşlarımız ile koordineli bir şekilde hareket ederek enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.