Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2022 23:26   Güncelleme : 17-05-2022 02:19

Alparslan Kuytul, 'gasp ve azmettirme' suçlamasından tutuklandı

İş insanı Koray Sarısaçlı'nın kaçırıldığı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Alparslan Kuytul, 'gasp ve azmettirme' suçlamasından tutuklandı

Furkan Vakfı'nda bir dönem yöneticilik de yapan iş insanı Koray Sarısaçlı, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadesinde, kaçırıldığını, 13 gün rehin tutulduğunu, işkence gördüğünü ve zorla 7 milyon dolarlık senet imzalatıldığını öne sürdü.

Sabah saatlerinde gözaltına alındı

Yürütülen soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Kuytul, sabah Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme" suçlamasıyla gözaltına alındı.

Kuytul ile birlikte tutuklananların sayısı 8'e yükseldi

Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen ve savcılıkta ifadesi alınan Kuytul, daha sonra çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Alparslan Kuytul'un tutuklanmasıyla soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 8'e yükseldi.

Sarısaçlı 8 Eylül'de otomobille kaçırıldığını iddia etmişti

Koray Sarısaçlı'nın geçen yıl 8 Eylül'de Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde plakasız bir otomobile bindirilerek kaçırıldığı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında 7 kişi tutuklanmıştı.