Siyaset
Giriş Tarihi : 04-06-2022 23:03   Güncelleme : 11-06-2022 23:51

AK Parti'den 'Seçim sonuçlarını kabullenmeyecekler' iddiasına yanıt

'Seçim sonuçlarını kabullenmeyecekler' iddialarına yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul ve Ankara yerel seçimlerinde kazananı tebrik ettiklerini belirterek, AK Parti'nin bu konuda suçlanacak bir lekesinin olmadığını söyledi.

AK Parti'den 'Seçim sonuçlarını kabullenmeyecekler' iddiasına yanıt

Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'nin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Önümüzdeki günlere dair beyin fırtınası yapılacak"

Çeşitli dönemlerde iç ve dış güvenlik konseptinin çatıştırıldığı, siyasi iktidarların bunların arasında sıkıştığı dönemlerden geçildiğini söyleyen Çelik, şöyle konuştu:

Şimdi Türkiye'de iç güvenlik dış güvenlik doktrinleri senkronize şekilde çalışmaktadır. Dış politika ve dış güvenlik anlayışını çatıştırmak, siyaseti dağıtmak isteyenleri iş yapamaz hale getiren anlayıştı. Bu, iktidarımız döneminde aşılmış demokratik devrimlerdendir.

Biraz sonra ekonomiyle ilgili detaylı değerlendirme yapılacak. Sahadan toplanan veriler, talepler, tartışma konuları geniş bir şekilde değerlendirilerek, önümüzdeki günlere dair beyin fırtınası gerçekleşecek. Yarın sabah tarım ve enerji oturumu olacak. Ardından cumhurbaşkanımızın kapanış hitabıyla sona eriyor.

"AK Parti'nin bu konuda suçlanacak bir lekesi yoktur"

Olmayan seçimin güvenliğiyle ilgili propaganda yürütülüyor. Spekülasyona dayanan bir yaklaşım. Seçim sonuçlarını 'kabullenmeyecekler' deniyor. 'Seçim bittikten sonra sonuca saygı duyarız' dedik. İstanbul ve Ankara yerel seçimleriyle ilgili sürece saygı duyar dedik, kazananı tebrik ettik. Bu konuda suçlanacak bir leke yoktur AK Parti'nin. Bu suçlamaları yapanların geçmişinde leke vardır. Tüm siyasi partilerin temsilcileri oluyor. En büyük seçim güvenliği garantisi terörle mücadeledir. Suç örgütlerine sesi çıkmayanların bize vereceği ders yoktur.