Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2022 00:16   Güncelleme : 24-06-2022 23:40

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı evinde ölü bulundu

Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar, evinde ölü bulundu.

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı evinde ölü bulundu

Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın, bugün adliyeye gitmeyince mesai arkadaşları kendisine telefonla ulaşmaya çalıştı.

Çağlar’ın telefonlara yanıt vermemesi üzerine polise haber verildi.

Çağlar, polis ekipleri tarafından evinde ölü bulunurken, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan taziye mesajı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şükrü Çağlar'ın vefatının ardından taziye mesajı yayınladı.

Bozdağ, mesajında şunları kaydetti:

  • Vefat eden Ankara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanımız Şükrü Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet, makamı âli olsun inşallah.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yazılı açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın ölümü nedeniyle bazı medya organlarında yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın, 17.06.2022 günü saat 16.15 sıralarında ikametinde, yakınları tarafından hareketsiz bir şekilde yatarken görülmesi üzerine durum Yıldızevler Şehit Adnan Kılıçoğlu Polis Merkez Amirliği'ne ihbar edilmiştir. Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımıza iletilmesi akabinde görevlendirilen Cumhuriyet başsavcıvekili ve Cumhuriyet savcısı tarafından merhumun ikametinde incelemeler yapılmış, akabinde adli tıp kurumunda otopsi işlemleri tamamlanmıştır. Yapılan incelemeler ve otopsi işlemi sonucunda ilk belirlemelere göre ölümün harici bir nedenden kaynaklanmadığı, şüpheli bir durumun olmadığı anlaşılmıştır. Soruşturma Başsavcılığımız tarafından titizlikle ve tüm yönleriyle yürütülmektedir.