Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı kapsamında siyasi parti temsilcilerini ağırladı.

Parti genel merkezinde öğleden önce AK Parti, Demokratik Sol Parti, Vatan Partisi, DEM Parti, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, MHP, Saadet Partisi ve Anavatan Partisi heyetlerinin ağırlandığı CHP'ye, öğleden sonra DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refa Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi heyetleri ziyarette bulundu.

'Türkiye'nin 9.5 milyonunu CHP'li kadın başkanlar yönetecek'

Nazlıaka, bu çerçevede, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal başkanlığındaki heyeti ağırladı. Karal, yerel seçim sonuçları üzerinden CHP'yi tebrik ederek sonuçların ülke demokrasisi adına hayırlı olmasını diledi.

Sonuçların sorumluluklarını artırdığını dile getiren Nazlıaka da hep beraber ülke sorunlarını çözmeye devam edeceklerini söyledi.

Heyette yer alan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen ile kadın hakları konusunda çok defa yan yana durduklarını belirten Nazlıaka, bu konuların partiler üstü konular olduğunu ifade etti. Elif Esen de Nazlıaka ve CHP Ankara Milletvekili Aliye Timisi Ersever'in kadınlarla ilgili çalışmalarda çok önemli payı olduğunu, birlikte yaptıkları çalışmalarda yol katettiklerini dile getirdi.

Nazlıaka, yerel seçimlerde özellikle kadın ve genç aday çıkarma konusuna önem verdiklerini vurgulayarak, Türkiye nüfusunun 9.5 milyonunu CHP'li kadın belediye başkanlarının yöneteceğini söyledi. Nazlıaka, bu sayıların giderek artmasını temenni etti.

'Emeklileri yük gibi gören bir anlayışı reddediyoruz'

Gelecek Partisi Konya milletvekili Hasan Ekici başkanlığındaki heyetin ziyaretinde Nazlıaka, tüm İslam coğrafyasının bayramını kutlarken, Ekici de yerel seçimde elde edilen sonuçlar nedeniyle CHP'yi tebrik etti.

Nazlıaka, yoksul vatandaşları görmezden gelen, işsizleri duymazdan gelen, emeklileri yük gibi gören bir anlayışı reddettiklerini söyledi.

Ekici de yerel seçimlerde vatandaşların her siyasi partinin ders çıkartacağı bir tercihte bulunduğunu belirterek, siyasi nezaketin ve demokrasinin önemine işaret etti.

Yeniden Refah'la hükümetin 'ihracat kısıtlaması' görüşüldü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Ramazan Bayramı dolayısıyla partilerini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Müjdeci başkanlığındaki heyeti de ağırladı.

Nazlıaka, Yeniden Refah Partisi ve İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, başta Filistin olmak üzere tüm dünyada barış, adalet, huzur olmasını diledi.

Nazlıaka, Türkiye'nin İsrail'e yönelik ihracat kısıtlamasına değinerek, kararın takipçisi olacaklarını söyledi.

Yeniden Refah: 'Yapılan yanlışın karşısında olmaya devam edeceğiz'

Muhammed Fatih Müjdeci de ihracat kısıtlamasına yönelik kararın olumlu olduğunu, bu kararın arkasında olduklarını ifade etti.

Müjdeci, şöyle konuştu:

Bu noktada biz, Filistin'deki mağdur ve mazlumların, inancı ve fikri ne olursa olsun mazlum halkların yanındayız.

Bu noktada da Filistin'deki zulmün durması için hükümetimizin alacağı bütün kararların alınması noktasında arkasında ve yanındayız. Yapılan yanlışın da karşısında olmaya devam edeceğiz.

Teşkilat mensuplarıyla bayramlaşma

Büyük Türkiye Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi heyetleri de CHP'ye Ramazan Bayramı ziyaretinde bulundu.

Öte yandan, CHP Genel Merkezi'nde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nazlıaka, Ankara milletvekilleri, belediye başkanları ve PM üyelerinin katılımıyla teşkilat mensuplarıyla bayramlaşma programı düzenlendi.