Spor
Giriş Tarihi : 10-03-2022 03:18   Güncelleme : 21-03-2022 23:31

13 hakem neden görevden alındı? MHK Başkanı açıkladı

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu, aralarında Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus gibi isimlerin de bulunduğu 13 hakemin neden görevden alındığını açıkladı.

13 hakem neden görevden alındı? MHK Başkanı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFFMerkez Hakem Kurulu'nun (MHK) sezonun bitimine 10 hafta kala aldığı karar şok etkisi yaratmıştı.

Başta Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus olmak üzere Türk futbolunun önemli hakemlerine artık görev verilmeyeceği açıklanmıştı.

Milliyet gazetesi yazarı Attila Gökçe, bugünkü yazısında bunu MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'ya sorduğunu belirterek, aldığı cevabı yazdı.

'Performans, yıpranma ve gençleştirme' gerekçesi

Gökçe'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ile konuştum. Şok yaratan radikal kararı 'Performans, yıpranma ve gençleştirme' gerekçeleriyle aldıklarını söyledi. Bir anda işsiz kalanlar için de "Sözleşmeleri bulunan hakemlere hak ettikleri tazminat da ödenecektir" dedi. Daha fazla konuşamadık. Onu zorlamadım.

Önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyecek

Öte yandan, MHK Başkanı Gündoğdu'nun hakemlerle ilgili alınan kararların ardından sorulara cevap vermek için önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.