Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2022 00:54   Güncelleme : 13-05-2022 01:37

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ: 'Burası dünyanın lunaparkı değil'

TBMM önünden İçişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen ve polis tarafından engellenen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TBMM girişinde yaptığı açıklamada, "Burası dünyanın lunaparkı değil, her ipini koparan Türkiye'ye gelemez. Biz bu 8 milyon insanı bir sene içinde tarihin en büyük geri dönüş projesiyle vatanlarına yollayacağız diyoruz" dedi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ: 'Burası dünyanın lunaparkı değil'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün bir televizyon kanalında kendisi hakkında kullandığı ifadelere cevap vermek üzere, TBMM'nin Dikmen girişinden İçişleri Bakanlığı önüne yürümek istedi.

Polis ekiplerinin Bakanlık önüne yürümesine izin vermemesine tepki gösteren Özdağ, açıklamasını Meclis girişinde yaptı.

"Her ipini koparan Türkiye'ye gelemez"

Zafer Partisi'nin 7 ay önce kurulduğunu belirten Özdağ, bu süreçte sığınmacılarla ilgili sorunları ülke gündemine getirdiğini ve getirmeye devam edeceğini söyledi.

Özdağ, "Zafer Partisi olarak 'Türk milletinin sığınmacılar ve kaçaklar ülkelerine dönsünler' iradesini siyasette temsil ediyoruz. Gerek saray ittifakı, gerek AK-Millet İttifakı'ndan farklı olarak 'Gönüllü dönerler, onlara ev yaparız dönerler' demiyoruz. Burası dünyanın lunaparkı değil, her ipini koparan Türkiye'ye gelemez. Biz bu 8 milyon insanı bir sene içinde tarihin en büyük geri dönüş projesiyle vatanlarına yollayacağız diyoruz" ifadelerini kullandı.

"Ya sen millet önünde özür dilersin ya da bu kavga devam eder"

Bu politikalarının siyasette dengeleri bozduğunu savunan Özdağ, Zafer Partisi'ne karşı bir komplo kurulduğunu ileri sürdü ve bu konuda tuzağa düşmeyeceklerini dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı önüne gideceğini söylediğini hatırlatan Özdağ, "Ya sen millet önünde özür dilersin ya da bu kavga sonuna kadar devam eder" dedi.

Basın açıklamasını tamamlayan ve makam aracına yönelen Özdağ'ı protesto eden bir kişi ise, polis tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.