Gündem
Giriş Tarihi : 12-02-2021 18:20   Güncelleme : 14-02-2021 21:23

Yüz yüze eğitim başlıyor: Eğitimciler hafta sonu yasağından muaf

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği genelgeye göre, öğretmenler ve eğitim personeli hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf tutularak seyahat edebilecek.

Yüz yüze eğitim başlıyor: Eğitimciler hafta sonu yasağından muaf

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti konulu genelge gönderdi.

Buna göre, gerek 15 Şubat tarihinden itibaren kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması, gerekse de yarıyıl tatilinin sona ermesi nedeniyle başta öğretmenler olmak üzere eğitim-öğretim personelinin bu hafta sonu şehirlerarası seyahatlerinde bir yoğunluk oluşabileceğinin değerlendirildiği ifade edildi.

"Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaklar"

Bu nedenle şehirlerarası yollarda oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi için valiliklere gönderilen genelgede şu hususlar belirtildi:

Görev yaptıkları yer dışında bulunan öğretmenler ile diğer eğitim personeli 13-14 Şubat tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması olduğu saatlerde özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde seyahat izin belgesi alma zorunluluğundan muaf tutulacak.

Öğretmen veya personel kimlik kartlarını göstermeleri yeterli olacak

Denetimler sırasında öğretmen / personel kimlik kartlarını ibraz ederek aile bireyleri ile birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecek.