Gündem
Giriş Tarihi : 15-03-2021 00:22   Güncelleme : 18-03-2021 01:03

Yurt genelinde sağanak yağış beklentisi

Ülke genelinde yarın öğle saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girmesi ve sıcaklıkların da mevsim normalinin altına düşmesi bekleniyor.

Yurt genelinde sağanak yağış beklentisi

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sıcak havanın üzerine havaların soğuması ile gök gürültülü yağışların meydana geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

Çok güzel bir gün geçiriyoruz. Gerekli yağışı ay başında aldık. İki gündür güneşli günler geçiriyoruz. Her sıcak havanın üzerine soğuk hava geldiğinde genellikle gök gürültülü yağışlar meydana gelir. Yarın öğle saatlerinden itibaren Batı'dan ve Güney Ege'den Türkiye'ye yağışlı hava girecek. Bu yağışlı hava hemen hemen 5 gün ülkemizde kalacak.

"Ülke genelinde sıcaklıklar 5-6 derece düşecek"

Doğu'da kar yağışı olacak, Trakya'da yağış durabilecek ama genellikle bütün Türkiye yağışlı bir havaya giriyor. Sıcaklıklar da mevsim normalinin altına düşmeye başlayacak. Bugün İstanbul'da sıcaklık 17 derece ise, çarşamba günü 10 dereceye düşecek. Demek tüm Türkiye'de 5-6 derecelik bir sıcaklık düşüşü var.

"Doğu'da kar yağışı devam edecek"

Yağışlar kıyı kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlı, iç kesimlerde çarşamba’dan itibaren karla karışık yağmurlu, Doğu'da ise kar yağışı devam edecek. Sıcaklıklar çarşamba'dan itibaren düşecek.