Konser
Giriş Tarihi : 22-12-2020 06:36   Güncelleme : 28-12-2020 03:49

Yıldızlar geçidiyle müzik üreticileri için dayanışma konseri

Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve Ankara Kent Konseyi, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren müzik üreticileri için 28 Aralık Pazartesi akşamı dayanışma gecesi düzenliyor. Anadolu Müzik Kültürleri Derneği’nin sosyal medya kanallarından ve ABB TV'den canlı olarak yayınlanacak etkinlikte, Akis Caz Grubu'ndan Aslı Kurt'a, Erdal Erzincan'dan İsmail Hakkı Demircioğlu'na çok sayıda sanatçı yer alıyor.

Yıldızlar geçidiyle müzik üreticileri için dayanışma konseri

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren müzik üreticileri için düzenlenecek 'Müzik Üreticileri İçin Dayanışma Gecesi – Bahar Gelecek' adlı etkinlik, 28 Aralık 2020 Pazartesi akşamı saat 20.00’de başlayacak.

Derneği sosyal medya hesaplarından ve ABB TV'den canlı yayınlanacak

Etkinlik, Anadolu Müzik Kültürleri Derneği’nin sosyal medya kanallarından ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kanalı ABB TV'den canlı olarak yayınlanacak.

Elde edilecek tüm gelirin ihtiyacı olan müzik üreticilerine ulaştırılacağı gecenin grup ve sanatçıları ise şu şekilde:

Erdal Erzincan'dan İsmail Hakkı Demircioğlu'na yıldızlar geçidi

AKİS Caz Grubu, Ali Fuat Aydın – Aslı Kurt, Ayten Kaplan – Cenk Güray, Azerbaycan'dan Anadolu'ya Grubu, Birsen Ulucan – Özcan Ulucan, Burhan Şeşen, Erdal Erzincan, Erdem Şimşek, Ferhat Erdem, Güz Kumpanyası, Handan Savcı, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kamil Erdem, Kuytular, Muammer Ketencoğlu, Müfide İnselel, Nida Ateş, Oya Levendoğlu, Önder Focan, Rampapa, Rewşan Ümmüşen, Vedat Sakman, Veys Çolak, Yağmur Öncesi, Yaren Eren Budak, Yinon Muallem ve Yurdal Tokcan

"Müzik üreticilerine destek olun" çağrısı

Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve Ankara Kent Konseyi, etkinliğe ilişkin bir açıklama yaptı.

Yapılan ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Pandemi nedeniyle yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan tedbirler nedeniyle sahnelerin, kültür merkezlerinin ve toplu eğlence mekânlarının kapalı olması ve konser, festival, şenlik ve benzeri etkinliklerin yasaklanması; geçimini bu alanlardan sağlayan binlerce müzisyen için maddi anlamda yıkıcı olmuştur.

Bu dönemde temel gereksinimlerini bile karşılamakta güçlük çeker hale gelen müzik üreticileri zor bir dönemden geçmektedir. Bu zorlukları bir nebze hafifletmek amacıyla sizleri müzik üreticileri için dayanışmaya çağırıyoruz.

Tüm kamu kurumlarına, yerel yönetimlere, meslek odalarına, sivil toplum örgütlerine ve sanat dostlarına çağrımızdır. Bu dayanışmaya siz de katılın, müzik üreticilerine destek olun.

Dayanışma gecesinin biletlerini biletix.com’dan temin edebilirsiniz.