Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 15-07-2021 03:11   Güncelleme : 20-07-2021 00:27

Yeniden yargılandı: Ünlü oyuncu Ahmet Kural'a 1 yıl 4 ay hapis

Ünlü oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle yeniden yargılandığı davada 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Yeniden yargılandı: Ünlü oyuncu Ahmet Kural'a 1 yıl 4 ay hapis

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle 3 suçtan toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan, ancak kararın İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden yargılanan ünlü oyuncu Ahmet Kural, bir kez daha aynı cezaya çarptırıldı.

Milliyet gazetesinden Damla Güler'in aktardığına göre, İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün yapılan duruşmasına taraf avukatları katıldı.

Üst sınırdan cezalandırılması talebi

Duruşmada ilk olarak söz alan Sıla Gençoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir, dosyada sağlık raporu, Adli Tıp Kurumu raporunun açık olduğunu belirterek, "Sanığın özür mahiyetinde basındaki sözleri var, tanık beyanları var. Bir sanatçı, bir kadın böyle bir şey yaşamamışken, yarınlarını ve kariyerini tehlikeye atıp böyle bir şeyi uyduramaz. Şiddete maruz kalan bir kadın hak arama özgürlüğünü kullanmıştır. Sanık hakkında erteleme hükümlerinin uygulanmadan üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Ahmet Kural'ın avukatı beraatını istedi

Epözdemir'in ardından söz alan Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın, olay yerinde keşif yapılmasını isteyerek, "Ortada ciddi bir çelişki ve şüphe vardır. Eğer mahkeme olay yerinde keşif yapılmasını reddedecekse 'şüpheden sanık yararlanır' hükmüyle müvekkilimizin beraatını talep ediyoruz" dedi.

Mahkeme, eski kararının aynısını verdi

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, eski kararının aynısını vererek Ahmet Kural'ı "hakaret", "yaralama" ve "tehdit" suçlarından toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.