Gündem
Giriş Tarihi : 01-01-2022 02:10   Güncelleme : 06-01-2022 04:36

Yeni yıl mesajı: 'Her kesimin yanında olduğumuzu gösterdik'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Asgari ücrette ve maaşlarda yaptığımız tarihi artışlarla çalışanlarımızın, ihracata verdiğimiz destekle üreticilerimizin, yatırımları ve istihdamı teşvikle işveren ve işçi kesiminin yanında olduğumuzu gösterdik" dedi.

Yeni yıl mesajı: 'Her kesimin yanında olduğumuzu gösterdik'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, videolu yeni yıl mesajı yayınladı.

2021 yılında ekonomik çalkantılara karşılık tedbir paketinin devreye sokulduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Döviz kurunda yaşanan dalgalanmayı tedbir paketiyle ortadan kaldırdık"

Döviz kurunda yaşanan, ülkemiz ekonomisinin gerçekleriyle ve ilerleyişiyle uyumlu olmayan dalgalanmayı, serbest piyasa kuralları çerçevesinde aldığımız tedbir paketiyle ortadan kaldırdık. Hedefimiz; yatırımcılarımızın, üreticilerimizin, işletmelerimizin, vatandaşlarımızın önlerini görerek ekonomideki atılımımıza en yüksek katkıyı sağlayabilecekleri istikrar ve güven iklimini kalıcı kılmaktır.

"Bu güven ve istikrar iklimini kökleştirmekte kararlıyız"

Her ne kadar, dövizdeki yükselişin durmayacağı propagandasıyla vatandaşlarımıza ciddi zararlar ettiren bir kesim, kendi aklınca yeni sinsilikler, yeni oyunlar peşinde koşsa da, bu güven ve istikrar iklimini kökleştirmekte kararlıyız.

Asgari ücrette ve maaşlarda yaptığımız tarihi artışlarla çalışanlarımızın, ihracata verdiğimiz destekle üreticilerimizin, yatırımları ve istihdamı teşvikle işveren ve işçi kesiminin yanında olduğumuzu gösterdik.

"Fahiş fiyat oyunlarıyla mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz"

Küresel emtia fiyatlarındaki artış yanında, kurdaki dengesiz yükselişin tetiklemesiyle ortaya çıkan fahiş fiyat oyunlarıyla mücadelemizi de kesintisiz sürdüreceğiz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokarak hedeflerine ulaştırmakta kararlıyız.

Yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa huzur ve refah getirmesi duasıyla hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.