Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-03-2021 00:45   Güncelleme : 27-03-2021 00:21

Yeni Merkez Bankası Başkanı'ndan 'öngörülebilirlik' vurgusu

Yeni Merkez Bankası'nın Başkanı Şahap Kavcıoğlu, kamuoyuyla paylaştığı mesajda, "Şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkesiyle çalışacağız" dedi.

Yeni Merkez Bankası Başkanı'ndan 'öngörülebilirlik' vurgusu

Yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, kamuoyuyla paylaştığı mesajında, ülke ekonomisini kalkındırma, şeffaflık ve öngörülebilirlik vurgusu yaptı.

"Şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkesiyle çalışacağız"

Kavcıoğlu, "Önümüzdeki dönemde büyük bir özveriyle, yatırım, üretim ihracat ve istihdamı artırıcı sürdürülebilir büyüme için gerekli koşulların oluşturulmasına katkı sağlayacağız. Şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkesiyle çalışacağız" dedi.

"Ekonomimiz güçlü temeller üzerinde yükselecek"

Kavcıoğlu, şöyle devam etti:

Enflasyonda kalıcı düşüş hedefiyle şeffaflık ve öngürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Görevimizi tüm paydaşlarla iletişim kaynaklarını etkin tutarak yürütmeye devam edeceğiz.

Ekonomimiz güçlü temeller üzerinde yükselecek. Yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı artırıcı sürdürülebilir büyüme için gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacağız.

"Sürdürülebilir büyüme için gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacağız"

Önümüzdeki dönemde hep birlikte büyük bir özveri ile yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı artırıcı sürdürülebilir büyüme için gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacağız.

Makro ekonomik istikrarı pekiştirerek ekonomimizin güçlü temeller üzerinde yükselmeye devam edeceğine inancım tamdır.