Gündem
Giriş Tarihi : 21-06-2021 01:58   Güncelleme : 27-06-2021 03:42

Veyis Ateş'ten ses kaydı iddiasına yanıt: 'Montaj olduğu açık'

Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz'la görüştüğü iddia edilen ses kaydıyla ilgili açıklama yaptı. Ateş, "Yasadışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır" dedi.

Veyis Ateş'ten ses kaydı iddiasına yanıt: 'Montaj olduğu açık'

Hakkında "kara para aklama" suçlaması bulunan Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği öne sürülen Veyis Ateş, yayınlanan ses kaydının montaj olduğunu söyledi.

"Montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır"

Ateş, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasadışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır" dedi.

"Nihayet yargı önünde hesap verecek"

Ateş, açıklamasının devamında şunları söyledi:

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp 'Benim ABD'de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum' dedikten 24 saat sonra ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan, kendi ifadesiyle 'Tanrı'nın yetiştirdiği bu özel insanın' yurtiçi ve yurtdışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını tıpki geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. 'Bu özel insan' nihayet yargı önünde hesap verecektir.

"Hiçbir telefon görüşmesinde herhangi bir maddi talebim olmamıştır"

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük hezeyan yaşayan bu şahısla hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır. İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar Sezgin Baran Korkmaz'ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.