Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 21-11-2021 01:41   Güncelleme : 25-11-2021 02:24

Usta oyuncu Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı

Türk sinemasının efsanevi oyuncusu Kadir İnanır, aniden rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırıldı.

Usta oyuncu Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde aniden rahatsızlanan Türk sinemasının usta ismi Kadir İnanır, ambülansla Denizli'ye getirildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen İnanır, burada yoğun bakıma alındı.

Yüzde 80 felç riski var

Yapılan kontrollerde, ünlü sanatçının beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı belirlenirken, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Vücudunun yüzde 80 felç riski taşıdığı bildirilen İnanır'ın bir süre yoğun bakımda takip edileceği, durumuna göre ameliyat edileceği öğrenildi.

Hastaneden açıklama: "Tetkikleri devam etmektedir"

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alınan İnanır'ın durumuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Çok değerli sanatçımız Kadir İnanır'ı üniversitemiz hastanesinde misafir ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının değerli ismini hekimlerimizin gözetimi altında bir müddet daha misafir edeceğiz" denildi.

Meltem Cumbul: "Hayati tehlikesi bulunmamaktadır"

Kadir İnanır'ın tedavisi devam ederken Meltem Cumbul da sosyal medya hesabında usta sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Cumbul, paylaşımında şunları söyledi:

Kadir İnanır'ın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Durumu stabil olmakla birlikte yalnızca tedbir amaçlı doktorlar tarafından müşahede altında tutulmaktadır. Yanıltıcı bilgilere itibar edilmemesi kendisinin ve ailesinin ricasıdır.