Spor
Giriş Tarihi : 11-01-2022 02:24   Güncelleme : 15-01-2022 02:01

Üç büyüklere hoca dayanmıyor: Fatih Terim de bıraktı

Galatasaray Kulübü, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla, Fatih Terim ile kulübün yolunun ayrıldığını bildirdi.

Üç büyüklere hoca dayanmıyor: Fatih Terim de bıraktı

Galatasaray Kulübü, Burak Elmas başkanlığında NEF Stadyumu'nda yapılan yönetim kurulu toplantısına katılan Fatih Terim'in, teknik direktörlük görevini bıraktığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi halihazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa'da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim'in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.