Gündem
Giriş Tarihi : 05-02-2021 04:52   Güncelleme : 09-02-2021 01:59

TV programcısı Osman Güdü'ye saldırı: Hastaneye kaldırıldı

KRT TV program sunucusu Osman Güdü, Kartal'daki ofisinin önünde saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Güdü'nün başına 9 dikiş atıldı.

TV programcısı Osman Güdü'ye saldırı: Hastaneye kaldırıldı

Kafasına sert bir cisimle defalarca vuruldu

KRT TV'de 'Kent ve Yaşam' programını hazırlayıp sunan Osman Güdü, akşam 19:50 sularında Kartal'daki ofisinden çıkıp aracına bindiği esnada saldırıya uğradı. Saldırganın Güdü'nün kafasına sert bir cisim ile defalarca vurduğu, bir taraftan da küfürler savurduğu öğrenildi.

Başına 9 dikiş atıldı

Çevredekilerin olay yerine gelmesi ile saldırgan kaçarken, Güdü de Okan Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırı sonucu Güdü'nün kafasının iki bölgesinde yarıklar oluştu ve yaralanan iki bölgeden birine 4, diğerine 5 dikiş atıldı.

Geceyi hastanede geçirecek

Doktorlardan alınan bilgiye göre Güdü'nün sağlık durumu iyi, ancak bu geceyi kafatasına aldığı darbeler nedeniyle hastanede müşahede altında geçirecek.

Güdü, aracının Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nin önünde olduğunu belirterek, her tarafta kameraların bulunduğunu, Kartal Karakolu'na gidip şikâyetçi olacağını söyledi.

Tarikatlaşmaya dikkat çekince medya tarafından hedef gösterildi

Geçtiğimiz günlerde Kent ve Yaşam programında, Bayburt için yaptığı değerlendirmeler nedeniyle Güdü, merkez medya tarafından hedef gösterilmişti.

Güdü, "Bölgede tarikat ve cemaatler cirit atıyor" demişti. Bayburt ilinde oluşan tarikatlaşmaya dikkat çekmesinin ardından Güdü, linç kampanyasına maruz bırakılmıştı.

Türkiye Bayburtlular Federasyonu yönetici ve üyeleri KRT'nin İstanbul'daki merkezi önünde toplanıp Güdü hakkında açıklama ve protesto gerçekleştirmişti.