Gündem
Giriş Tarihi : 27-05-2021 02:32   Güncelleme : 06-06-2021 19:17

Türkiye'de aşılama haziran ayında hızlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haziran ayıyla birlikte aşılama programının hızlanacağını ve 50 yaş üzeri yurttaşların da aşılanmasına geçileceğini duyurdu.

Türkiye'de aşılama haziran ayında hızlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, aşı programı ve salgının seyriyle ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını belirtti.

Vatandaşlara, vaka sayılarını önemli ölçüde düşüren kısıtlamalara ve tedbirlere gösterdikleri uyum için teşekkür eden Bakan Koca, "Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak için gayretlerimiz devam edecek. Birlikte mücadele ederek başardık, birlikte mücadele ederek salgını sona erdireceğiz" dedi.

"Aşılama programı hızlanacak"

Koca, normalleşme döneminde, kısıtlamaların giderek azalacağı, ancak bireysel tedbirlerin öne çıkacağı ve yaygın aşılamayla güçlendirilmiş bir uygulamayı hedeflediklerini dile getirerek, "1 Haziran'dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak. Bu kapsamda 1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır" ifadelerini kullandı.