Spor
Giriş Tarihi : 20-12-2020 02:40   Güncelleme : 23-12-2020 01:07

Tümer Metin'den Erol Bulut'a: 2-1 mağlupken santrfor çıkmaz

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Gaziantep deplasmanındaki 3-1'lik mağlubiyetinin ardından futbol yorumcusu Tümer Metin, Teknik Direktör Erol Bulut'u eleştirerek, "Deplasmanda 2-1 mağlupken santrfor oyundan çıkmaz" dedi. "Fenerbahçe'de ruh var mıydı?" diye soran Metin, "O da yoktu, 70. dakikada korner attı" ifadelerini kullandı.

Tümer Metin'den Erol Bulut'a: 2-1 mağlupken santrfor çıkmaz

TRT Spor'da Gaziantep FK - Fenerbahçe maçını değerlendiren yorumcu Tümer Metin, Fenerbahçe'nin oyun sistemine değinerek Teknik Direktör Erol Bulut'u eleştirdi.

"Geçen hafta Erol Hoca dedi ki, 'İçeride bir sorgulayacağız, gidişata bakacağız, gerekirse çuvaldızı önce kendine batırırsın'" hatırlatmasını yapan Metin, "Bu, genelde şuna tekabül eder: Ya sonraki hafta bazı oyuncularını değiştirirsin, ki hoca da bunu yapmış zaten, iki kenar oyuncusunu değiştirmiş. Erol Hoca böyle yaptı. Şimdi oyuncu değişikliği fayda sağlamadığı zaman ikinci yol devreye girer, o zaman da oyunu değiştirmen lazım" diye konuştu.

"Fenerbahçe savunmayı açamıyor"

Tümer Metin'in açıklamaları şu şekilde:

Dostlarımız 'bu hafta Antep'i geçeriz, ondan sonra bir yükseliş başlar' diyorlardı, ben de dedim ki onlara, 'Antep deplasmanı çok zor'. Son 8-10 maçına baktığında, oraya gidip kazanırım diyen ligde bir takım yok şu anda. Dün akşamki yayında da, 'Kapanan 5'li savunma karşısında Fenerbahçe'nin savunmayı açamadığını da öngörecek olursak, maçın hikâyesi buradan okunabilir' demiştik, maç da tam da söylediğimiz gibi oldu.

"Oyuncuları değiştirmen işe yaramazsa oyunu değiştirirsin"

Geçen hafta Erol Hoca dedi ki, 'İçeride bir sorgulayacağız, gidişata bakacağız, gerekirse çuvaldızı önce kendine batırırsın'. Bu, genelde şuna tekabül eder: Ya sonraki hafta bazı oyuncularını değiştirirsin, ki hoca da bunu yapmış zaten, iki kenar oyuncusunu değiştirmiş. Erol Hoca böyle yaptı. Şimdi oyuncu değişikliği fayda sağlamadığı zaman ikinci yol devreye girer, o zaman da oyunu değiştirmen lazım.

"Fenerbahçe'de ruh yok"

Bu akşam en çok şunun konuşulması lazım: Fenerbahçe takımı deplasmanda 2-1 mağlupken santrfor oyundan çıkmaz. Gerekirse stoperini yollarsın, içeride baskıyı kurarsın, doldur boşaltla çözersin demiştik geçen maçta. Buralarda Erol Hoca sistem değişikliğine gitmiyor. Peki Fenerbahçe'de ruh var mıydı? O da yoktu, 70. dakikada korner attı Fenerbahçe.