Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 24-12-2021 01:26   Güncelleme : 11-01-2022 00:54

'Tükenmişlik ve Ölüm Arasında Türk Şiirinin Parodisi'

Bi' Nevi Sahne'de 'Tükenmişlik ve Ölüm Arasında Türk Şiirinin Parodisi' adlı performansta Erkut Tokman, Neslihan Yalman ve Duru Sakinç yer alırken, performansın ardından 'Mükemmelik Kusurdur' isimli enstalasyonun açılışı yapıldı.

'Tükenmişlik ve Ölüm Arasında Türk Şiirinin Parodisi'

Açık şiir performansı ve enstalasyon, 24 Aralık Cuma günü, saat 21.00'de, Bi' Nevi Sahne'de sanatseverlerle buluştu.

'Açık Şiir' üyelerince gerçekleştirilen sergi, açık şiir performansı ve enstalasyonda, "merkeze yerleşmiş şiir anlayışı" ironik bir şekilde eleştirildi.

'Türk şiirinin parodisi' ve 'Mükemmellik Kusurdur' enstalasyonu

'Tükenmişlik ve Ölüm Arasında Türk Şiirinin Parodisi' adlı performansta Erkut Tokman, Neslihan Yalman ve Duru Sakinç yer alırken, performansın ardından 'Mükemmelik Kusurdur' isimli enstalasyonun açılışı yapıldı.

İzleyicilerin aktif katılımıyla sona eren enstalasyona, 'Açık Şiir Kolektifi'nden Sabine Schiffner, Nurie Emrullai, Ramazan Parladar, Ayşegül Kaycı, Alper Ağdaşan, Ruhsan İskifoğlu, Erkut Torman, Neslihan Yalman ve Özgür Zeybek gibi isimler katkı sundu; videoda ise Alper Ağdaşan ve Nur Pamukçu yer aldı.

1457 Sok. No 8A Alsancak-İzmir adresinde gerçekleşen etkinliğin sonraki günlerde yine aynı adreste (Bi' Nevi Sahne) yapılması planlanıyor.