Gündem
Giriş Tarihi : 16-12-2020 01:55   Güncelleme : 20-12-2020 03:46

TTB duyurdu: Bir günde 9 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi

Türk Tabipleri Birliği, bugün 9 sağlık çalışanının koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

TTB duyurdu: Bir günde 9 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), bugün 9 sağlık çalışanının daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

TTB’nin paylaşımlarında şu ifadelere yer verildi:

Nevşehir’de görev yapan Eczacı Mustafa KOCATMAZ'ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Samsun'da görev yapan Eczacı Zeki Gül'ü COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Bursa'da işyeri hekimi olarak çalışan Dr. Cumhur TOKER’i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Adana Ceyhan İlçe Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ebe Elif ÖZER'i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Ankara'da özel bir hastanede çalışan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kerim ÇAĞLI'yı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı Ali AYVALIK'ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Antalya'da özel bir klinikte çalışan Dişhekimi Ragıp HAZAR'ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Isparta Şehir Hastanesi'nde görev yapan Radyoloji Uzmanı Dr. Serdal GÜL'ü COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden emekli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Güngör NİŞLİ'yi COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.