Dünya
Giriş Tarihi : 16-11-2020 02:42   Güncelleme : 21-11-2020 01:26

Trump nihayet yenilgiyi kabul etti: 'Ama bu hileli bir seçimdi'

ABD Başkanı Donald Trump, Başkanlık seçimlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Biden'ın seçim hileli olduğu için kazandığını söyledi.

Trump nihayet yenilgiyi kabul etti: 'Ama bu hileli bir seçimdi'

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen Başkanlık seçimlerine ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunan Donald Trump, oy sayımlarına denetçi ve gözlemcilerin alınmadığını savunarak, oyların Dominion adlı radikal sola ait, kötü üne ve ekipmanlara sahip özel bir şirket tarafından tasnif edildiğini öne sürdü.

Trump, "(Bu şirket) büyük bir farkla kazandığım Teksas’a (girmeye) bile hak kazanamadı. Sahte ve sessiz medya ve dahası!" iddiasında bulundu.

"POSTAYLA GÖNDERİLEN OYLAR İĞRENÇ BİR ŞAKA"

Paylaşımında Trump ayrıca, "Seçim gecesinde meydana gelen tüm mekanik 'aksaklıklar' gerçekten de onların oy çalmaya çalışırken yakalanmasıydı. Ancak yakalanmadan çok başarılı oldular. Postayla gönderilen seçimler iğrenç bir şaka!" ifadelerine yer verdi.

"GİDECEĞİMİZ UZUN BİR YOL VAR, BU HİLELİ BİR SEÇİMDİ"

Trump, Biden’ı kastederek, "O kazandı, çünkü seçim hileli" dediği paylaşımından yaklaşık bir saat sonra attığı bir diğer tweette ise, "O sadece yalan haber medyasının gözüyle kazandı, hiçbir şey kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Trump, oy sayımlarına ilişkin itirazlara işaret ederek, "Gideceğimiz uzun bir yol var. Bu hileli bir seçimdi" dedi.