Dünya
Giriş Tarihi : 14-07-2020 00:56   Güncelleme : 17-07-2020 02:39

Trump: New York'ta silahlı saldırılar yüzde 358 arttı

ABD Başkanı Trump, "New York'ta silahlı saldırılar yüzde 358 artmış. Buna inanması güç ama yine de kent yönetimi kendi istediklerini yapıp Trump Tower önüne 'Siyahilerin Hayatı Önemlidir' yazdırıyor" dedi.

Trump: New York'ta silahlı saldırılar yüzde 358 arttı

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da güvenlik güçleriyle yuvarlak masa toplantısı düzenledi.

Ülkede son günlerde yaşanan protestoların ardından Demokrat kesimin polis teşkilatlarının dağıtılması ve teşkilatlara fonun kesilmesi taleplerine işaret eden Trump, "Son haftalarda ülkemizin polisleri ablukaya alındı" değerlendirmesinde bulundu.

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ DÜŞMAN GİBİ GÖSTERDİLER"

Trump, buradaki konuşmasında görev başındaki polislerin de tacize uğradığını, yaralandığını ve öldürüldüğünü anımsatarak, "Sorumsuz siyasetçiler, bizim güvenlik güçlerimizi düşman gibi göstererek onların adına leke sürdü" dedi.

"NEW YORK ARTIK KONTROLDEN ÇIKTI"

Kendisinin de doğduğu ve uzun yıllar yaşadığı New York'ta artan suç oranlarına işaret eden Trump, "New York'ta silahlı saldırılar yüzde 358 artmış. Buna inanması güç ama yine de kent yönetimi kendi istediklerini yapıp Trump Tower önüne 'Black Lives Matter (Siyahilerin Hayatı Önemlidir)' yazdırıyor. New York ne yazık ki artık kontrolden çıktı" diye konuştu.

Trump, görevi dönemindeki eylemleri nedeniyle insan hakları ihlalleri ile suçlanan eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani'nin suçla mücadelesini de överek, "Beğenin ya da beğenmeyin Rudy, suçla mücadelede çok iyi iş çıkardı. O, New York'un en büyük belediye başkanıydı" dedi.

"RADİKAL SİYASETÇİLER MASUM AMERİKAN HALKINA SAVAŞ AÇTI"

Atlanta, Philadelphia ve Minneapolis gibi Demokratlar'ın yönetimindeki kentlerde de artan suç oranlarının altını çizen Trump, "Radikal siyasetçiler, masum Amerikan halkına karşı savaş açıyor" ifadesini kullandı.