Dünya
Giriş Tarihi : 02-12-2021 02:15   Güncelleme : 10-12-2021 01:20

Trump başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacak

Eski ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacağını belirterek, ülkesini daha önce görülmemiş bir seviyeye getirdiğini ileri sürdü.

Trump başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacak

Eski ABD Başkanı Donald Trump, aşırı sağcı İngiliz kanalı GB News'e verdiği röportajda, kaybettiği 3 Kasım seçimlerinde oyların hileyle çalındığı yönündeki iddialarını tekrarladı.

"Bir ayaklanma varsa seçim günü oldu, 6 Ocak protestoydu"

Seçimden 3 gün sonra Kongre önünde miting düzenlemesinin bir hata olup olmadığı sorulan Trump, "Bir ayaklanma varsa 3 Kasım'da, seçim günü gerçekleşti ve öncesi ve sonrasında oldu. Bana göre ayaklanma buydu ve 6 Ocak bir protestoydu" dedi.

Bazı kötü şeylerin olduğunu belirten Trump, kendisinin 10 bin ulusal muhafızın, hatta ordunun görevlendirilmesini istediğini öne sürerek, "Çünkü kalabalığın çok büyük olacağını biliyordum, çünkü seçime hile karıştırılması üzerine oluşan öfkeden haberdardım ve bunu herkesten daha iyi anladım" diye konuştu.

Trump, güvenlik talebinin Temsilciler Meclisi Başkanlı Nancy Pelosi tarafından geri çevrildiğini iddia etti.

"Ülkeyi seviyorsanız başka seçeneğiniz yok"

Trump, 2024'te bir kez daha başkanlık için aday olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine de, "Ülkeyi seviyorsanız başka seçeneğiniz yok. Bu bir soru değil" ifadelerini kullandı.

Ülkesini daha önce görülmemiş bir seviyeye getirdiğini savunan Trump, koronavirüs aşılarının bulunması başarısını da sahiplenerek, "Aşının geliştirilmesinin 12 yıl sürmesini bekliyorlardı ve herkes bunun işe yaramayacağını söyledi ve inanılmaz iyi çalıştılar. Muhteşem bir iş çıkardık" dedi.