Sağlık
Giriş Tarihi : 09-07-2021 03:23   Güncelleme : 16-07-2021 02:14

Toplu aşılamada ne durumdayız? Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 10 günde yapılan aşı sayısını açıkladı. Bakan Koca ayrıca, sosyal medya hesabında, aşılamaya destek veren ünlü isimlerin kamu spotlarını da paylaştı.

Toplu aşılamada ne durumdayız? Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı Türkiye'de süren toplu aşılama ile ilgili kişisel Twitter hesabında duyuruda bulundu.

Koca, "Son 10 günde yapılan aşı sayısı 8 milyon dozu geçti" dedi.

Şu ana dek birinci doz aşı 37 milyonu geçti

Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan verilere göre, Türkiye'de şu ana dek 37 milyon 26 bin 284 kişiye birinci doz aşı yapıldı.

İki doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 16 milyon 339 bin 510'u buldu.

Zeynep Bastık: "Aşıyla birlikte hayatlarımız tekrar normale dönmeye başladı"

Bakan Koca ayrıca 'Kolları Sıvıyoruz' sloganıyla yürütülen aşılama kampanyası için hazırlanan yeni kamu spotlarını da paylaştı.

Bu kapsamda kameralar karşısına geçen Zeynep Bastık, "Birbirimize kavuşmayı, birlikte gülüp eğlenmeyi o kadar özlemiştik ki... Aşıyla birlikte hayatlarımız tekrar normale dönmeye başladı. Ama tehlike hâlâ geçmiş değil. Lütfen aşılarımızı olalım, aynı sıkıntıları bir daha yaşamayalım" dedi.

Engin Altan Düzyatan: "Neyse ki artık çok güçlü bir çözümümüz var"

Oyuncu Engin Altan Düzyatan da, "Sağlığımızın önemini biliyorduk... Ama toplumsal sağlığın ne kadar değerli olduğunu pandeminin acı deneyimleriyle öğrendik. Neyse ki artık çok güçlü bir çözümümüz var. Toplumsal bağışıklığımızı bir an önce kazanmamız için lütfen aşı olun" ifadelerini kullandı.