Gündem
Giriş Tarihi : 30-04-2021 01:37   Güncelleme : 04-05-2021 00:24

Thodex vurgununda 6 şüpheli tutuklandı

Aralarında Thodex'in kurucusu ve CEO'su firari Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer'in de bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı.

Thodex vurgununda 6 şüpheli tutuklandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ve kardeşi Serap Özer'in de aralarında bulunduğu 16 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

3 kişi serbest bırakıldı

Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen ve soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan 16 şüpheliden 3'ü, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Savcılık, 9 şüpheliyi tutuklanmaları, 4 şüpheliyi de adli kontrol altına alınmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

CEO'nun ağabeyi ve kız kardeşi de tutuklandı

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, aralarında Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kız kardeşi Serap Özer'in de bulunduğu 6 şüphelinin "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "bilişim sistemleri banka ve veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

7 kişiye 'yurtdışına çıkış yasağı'

Hakimlik, 3 şüpheli hakkında "yurtdışına çıkış yasağı", "imza atma" ve "30 bin lira güvence bedeli yatırma" şartlarını içeren adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmederken, 4 kişi için ise sadece "yurtdışına çıkış yasağı" şeklindeki adli kontrol şartının getirilmesine karar verdi.

4 kişi aranıyor

Soruşturma kapsamında Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in de arasında bulunduğu firari 4 zanlının yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.