Siyaset
Giriş Tarihi : 22-09-2021 03:14   Güncelleme : 01-10-2021 05:13

Tartışmaya Demirtaş da dahil oldu: 'Çözüm yeri elbette TBMM'dir'

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununda muhatabın HDP olduğunu ve çözüm yerinin de Meclis olduğunu söylemesi üzerine, tartışmaya Selahattin Demirtaş da katılarak, "HDP elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM'dir. Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmaları gündeme getirmek çözüme katkı sunmaz" dedi.

Tartışmaya Demirtaş da dahil oldu: 'Çözüm yeri elbette TBMM'dir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz ve çözüm yeri TBMM'dir" şeklindeki açıklamasına, HDP'li Sezai Temelli'nin verdiği "Çözümün adresi İmralı'dır" yanıtıyla başlayan tartışmaya, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dahil oldu.

"HDP elbette muhataptır ve çözüm adresi de TBMM'dir"

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş'ın sosyal medya hesabında yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi:

  • Benim bildiğim HDP, Kürt sorunu dahil olmak üzere, Türkiye'nin tüm sorunlarının çözümüne taliptir, irade sahibi siyasi bir aktördür ve elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM'dir.

"Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmalar çözüme katkı sunmaz"

  • Tabii ki HDP, Kürt sorununun çözümünde tüm tarafların ve her kesimin, açık ve şeffaf katılımını, muhataplığını bilecek siyasi birikime ve deneyime sahiptir. Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmalar gündeme getirmek çözüme katkı sunmaz.