Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2021 23:36   Güncelleme : 30-04-2021 23:03

Tam kapanma boyunca ülke genelinde alkol satışı yasaklandı

29 Nisan akşamı başlayıp 17 Mayıs sabahına kadar sürecek olan tam kapanma süresi boyunca Türkiye genelinde alkol satışı yapılamayacak. Yasak hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tekel bayilerinin istisna kapsamında olmadığını söyledi.

Tam kapanma boyunca ülke genelinde alkol satışı yasaklandı

Koronavirüs gündemiyle toplanan ve yaklaşık 3 saat süren Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

Erdoğan'ın açıklamasının ardından, sokağa çıkma yasağı olan günlerde uygulanan alkol satışı yasağı, 'tam kapanma' kararı sonrası yeniden tartışma konusu oldu. Tam kapanma süresince, alkollü içki satışı yapılmayacağı bildirildi.

Süleyman Soylu: "Muafiyet yok"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlıkta düzenlenen video konferans toplantısında, 81 ilin vali, il jandarma komutanı, il emniyet müdürü ve sahil güvenlik komutanıyla bir araya geldi.

Toplantıda, tekel bayilerinin tam kapanma süresince açık olup olmayacağı da gündeme gelirken, konuyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok, hem de soru işareti de sözkonusu değil" dedi.