Gündem
Giriş Tarihi : 28-10-2021 00:45   Güncelleme : 28-10-2021 00:45

Sürücüler dikkat: İstanbul'da bu yollar trafiğe kapatılacak

29 Ekim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışı nedeniyle Taksim'de bazı caddeler trafiğe kapatılacak. İşte, trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar...

Sürücüler dikkat: İstanbul'da bu yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) açılış töreni dolayısıyla gün boyu yeni bir trafik düzenlemesine gidileceğini duyurdu.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) tarafından Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümünde 'Beyoğlu Taksim Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Çevresi Geçici Trafik Sirkülasyonu' oluşturuldu.

Gün boyu uygulanacak olan geçici düzenleme ile AKM binasına ulaşımı sağlayan bağlantı yolları açılacak.

Kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar

Trafiğe kapatılacak olan yollar ve alternatif güzergâhlar şu şekilde:

Alınan kararla, Mete Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Osmanlı Caddesi, Dünya Sağlık Sokağı, Sıraselviler Sokak'ın Kazancı Yokuşu ile kesişimine ve İnönü Caddesi'nin Vakıf Çıkmazı'na kadar olan kısmı 1 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Kapanacak yollara alternatif güzergâh olarak Kurabiye Sokak, Zambak Sokak, Meşelik Sokak, Kazancı Yokuşu, Pürtelaş Sokağı, Kutlu Sokak, Muhtar Kamil Sokak ile İnönü Caddesi ve Miralay Şefik Bey Caddesi belirlendi.

İBB, bölgedeki trafik akışını yönlendirme tabelaları ve zabıta ekipleri ile koordine edecek.