Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2021 04:54   Güncelleme : 31-01-2021 01:17

Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, militan tartışmaları üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soylu, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Kılıçdaroğlu "Hepiniz militansınız" demişti

Kılıçdaroğlu, "İçişleri Bakanlığı bir genelge yazıyor, bütün valiliklere hepiniz suç duyurusunda bulunun, dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız, hepiniz yolsuzluğun militanısınız, ahlaksızlığın militanısınız" diyerek valilere tepki göstermişti.

"Kılıçdaroğlu'nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir"

Konuya ilişkin açıklama yapan Soylu, Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek şu ifadeleri kullandı:

  • Bu tek parti döneminin sabıkalıları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyurusunun suretini de, militan denilerek hakaret edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik.

  • Tarihin en başarısız bürokratı da olan Kemal Kılıçdaroğlu, genelge diyerek yine bilgisizliğine ve cehaletin altına imza attı. Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na da ayrıca suç duyurusunda bulunacağız. Sayın Kılıçdaroğlu'nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir.

Süleyman Soylu'nun açıklamasının tamamı