Gündem
Giriş Tarihi : 16-10-2021 00:31   Güncelleme : 21-10-2021 03:02

'Siyasi cinayet' iddiaları... 'İftira atanlara meydanı boş bırakmayız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemden düşmeyen 'siyasi cinayet' iddialarına ilişkin, "Böyle bir siyasi cinayetin işlenmesine, ülkemizde yer etmesine asla bizler iktidar olarak fırsat vermeyiz. Bu tür iftira atanlara meydanı boş bırakmayız" dedi.

'Siyasi cinayet' iddiaları... 'İftira atanlara meydanı boş bırakmayız'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Suriye açıklaması

Erdoğan, Suriye konusunda, "Bir yere kadar sabrımız devam etti. Suriye konusunda mücadelemiz bundan sonraki süreçte çok daha farklı bir şekilde devam edecektir. Terör örgütlerine, rejim güçlerine karşı gereken her türlü mücadeleyi vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Taliban heyeti ile görüşme

Erdoğan, gazetecilerin Taliban heyetinin Türkiye ziyaretine ilişkin sorusuna ise, "Taliban dünyada kabul arayışları içerisinde. Gerek insani yardım, gerek Afganistan'daki yeni sürecin işlerliği konusunda talepleri oldu. Bu talepler konusunda her türlü desteği Afgan halkına vereceğiz. Bizim Afganistan'ın altyapı ve üstyapısında çok emeklerimiz oldu. Son ana kadar sürdürdük. Kabil Havalimanı'nın işletmesini yürütüyorduk. Bundan sonraki süreçte de eğer anlaşmalar yapılabilirse Türkiye, Katar, Afganistan bu tür adımları atabiliriz" yanıtını verdi.

Avrupa'daki enerji krizi: "Tedbirlerimizi alıyoruz"

Avrupa'da yaşanan enerji krizine ilişkin de Erdoğan, "Şu an böyle bir sıkıntımız sözkonusu değil ve tedbirlerimizi aldık, alıyoruz ve bundan sonra da almaya devam edeceğiz" dedi.

'Siyasi cinayet' iddiaları: "Meydanı boş bırakmayız"

Erdoğan, siyasi cinayet iddialarıyla ilgili olarak da, "Böyle bir şey varsa yargı üzerine gider. Böyle bir siyasi cinayetin işlenmesine, ülkemizde yer etmesine asla bizler iktidar olarak fırsat vermeyiz. Bu tür iftira atanlara meydanı boş bırakmayız" diye konuştu.