Spor
Giriş Tarihi : 05-04-2021 00:22   Güncelleme : 09-04-2021 01:32

Sergen'den hakem eleştirisi: Tepkimizi ifade etmek suç oldu

Kasımpaşa-Beşiktaş karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Sergen Yalçın, hakem Halil Umut Meler'in üst üste iki maça atanmasıyla ilgili olarak, "Aslında söylediğim şeyler saygı çerçevesinde ama bazen isyanlarımızı elimizden geldiğince ifade etmeye çalışıyoruz. İfade etmek, bizim futbol anlayışımızda suç haline geldi gibi görünüyor" dedi.

Sergen'den hakem eleştirisi: Tepkimizi ifade etmek suç oldu

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Kasımpaşa-Beşiktaş karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Mağlubiyeti eksiklere bağlamak çok doğru değil"

Maçın değerlendirmesini yapan Sergen Yalçın, "Oyuna baktığımız zaman, ilk yarı basit top kayıpları yaptık. Üretkenlik anlamında normal sezonun bayağı gerisinde kaldık. Takım, skoru çevirmek için mücadele etti ama kısmet değilmiş. Sezon içinde bu tür sonuçlar olabiliyor. Bunu eksiklere bağlamak da çok doğru değil. Aldığımız sonuç bizi üzdü ama uzun bir maratonda, bu tür mağlubiyetler her zaman var" dedi.

"Amacın ne olduğunu anlayamadık"

Hakem Halil Umut Meler'in üst üste ikinci kez Beşiktaş maçına atanmasına ilişkin de konuşan Yalçın, şunları ifade etti:

Hakemle ilgili düşüncelerimi geçen hafta söylemiştim. Gerek yok. Türk futbol tarihinde bir ilki yaşadık. Enteresan. Futbolculuk dönemimde de birçok şeye şahit olduğum için, burada söylüyorum doğal olarak. Aslında söylediğim şeyler saygı çerçevesinde ama diğer teknik direktör arkadaşlarımın da yaptığı gibi, bazen isyanlarımızı elimizden geldiğince ifade etmeye çalışıyoruz. İfade etmek, bizim futbol anlayışımızda suç haline geldi gibi görünüyor. Sürekli konuşuyormuşum. Bu bana verilen bir görev, işim bu. Benim işim, olayları yorumlamak, takımı yönetmek, maç kazanmak, istemediğimiz şeyler olduğunda bunlara tepki vermek. Bunları saygılı şekilde buradan yapmaya çalışıyorum. Neden benim söylediklerim garipseniyor? Acayip şeyler de söylemiyorum. Oyun kuralları içinde olan şeyleri söylüyorum. MHK gibi çok ciddi bir kurumun böyle davranması camiamızı çok üzmüştür. Genelde hakemleri aynı takıma 5-6 maç boyunca vermiyorlar. Amacın ne olduğunu anlayamadık. Kim atadıysa, kim atıyorsa, bunun nedenini herkese açıklamalı. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor.