Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2021 01:59   Güncelleme : 18-06-2021 02:52

Sedat Peker'in iddiaları ortalığı karıştırdı: Bir kişi daha görevden alındı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının ardından gündeme gelen Çetin Ay, KKTC Düsseldorf Fahri Temsilciliği görevinden alındı.

Sedat Peker'in iddiaları ortalığı karıştırdı: Bir kişi daha görevden alındı

Almanya'da cinayet, kasten adam öldürmek, ağır yaralama, şantaj, fuhuş, silah ve uyuşturucu ticareti gibi birçok suçlamayla yargılanıp yasaklanan 'Almanyalı Osmanlılar' adlı çetenin yöneticisi olduğu iddia edilen Taner Ay'ın babası olan KKTC Düsseldorf Fahri Temsilcisi Çetin Ay, görevinden alındı.

Sözkonusu karar, bugün Kuzey Kıbrıs Resmi Gazete'sinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Son model arabaya 'KKTC Düsseldorf Başkonsolosluğu' yazısı

Kararda, "Bakanlar Kurulu, önergede belirtilenler ışığında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Düsseldorf Fahri Temsilcisi olarak atanan Çetin Ay'ın, görevden alınmasına karar verdi" ifadeleri kullanıldı.

Taner Ay'ın son model arabalarından birinin plakasında "KKTC Düsseldorf Başkonsolosluğu" yazması Kıbrıs'ta tepkilere neden olmuştu.

Sedat Peker'in iddialarından sonra gündeme geldi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in son videosunda AK Partili Metin Külünk’e dair iddiaları dikkat çekmiş, Külünk’ün 'Almanyalı Osmanlılar' çetesi ile yakın bağları olduğu iddia edilmişti.

Çetin Ay'ın oğlu Taner Ay'ın ismi de, Peker'in iddiaları ardından gündeme gelmişti.

Kıbrıs’taki tartışma ise, Taner Ay'ın AK Partili siyasetçiler ve bürokratlarla birlikte çekilmiş fotoğraflarının yanı sıra son derece lüks yaşamını ve eli silahlı anlarını da sergilediği Instagram hesabındaki bir kare ile ortaya çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Taner Ay'ı "Tanımam" demişti

Taner Ay'ın fotoğraflarından birinde de Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yer aldığı görülmüştü.

Tatar, çay içerken Ankara'da çekilen fotoğrafına rağmen Taner Ay için "Tanımam" demiş, ancak Kıbrıs basınında aynı etkinlikte çekilmiş bir fotoğrafı daha ortaya çıkmıştı.