Gündem
Giriş Tarihi : 18-12-2019 02:46   Güncelleme : 24-12-2019 00:20

Sağlık çalışanlarından ‘güvenlik soruşturması’na tepki

Sağlık çalışanları, kamudaki çalışanlara yönelik 'güvenlik soruşturması' uygulamasına tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarından ‘güvenlik soruşturması’na tepki

İstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, kamuda çalışanlara uygulanan 'güvenlik soruşturması' uygulamasına son verilmesi gerektiğini belirterek Çemberlitaş’taki İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Grup adına açıklama yapan İlknur Ayık, AYM’nin geçen günlerde güvenlik soruşturmalarına dayanak maddeyi ortadan kaldırdığını anımsatarak şunları ifade etti:

"Anayasa Mahkemesi kararları her kurumu, kuruluşu ve kişiyi bağlamaktadır. Ancak bu anayasal zorunluluğa rağmen güvenlik soruşturmaları bahanesiyle işlerinden, mesleklerinden, hastalarından uzaklaştırılan hekimlerin, sağlık çalışanlarının mağduriyeti keyfi şekilde devam ettirilmektedir. Dahası, AKP’nin yeni hazırladığı bir 'Torba Kanun' ile AYM kararının etrafından dolanarak uygulamayı sürdürmeye çalıştığı görülmektedir. Böyle bir hukuksuzluğa teşebbüs dahi edilmemelidir."

Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Dr. Ali Çerkezoğlu ise, "Bin bir zahmetle elde edilen diplomaların engellenmesine hiç kimse karar veremez" ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA