Dünya
Giriş Tarihi : 28-10-2019 23:16   Güncelleme : 02-11-2019 02:10

Rusya, Bağdadi'nin ölüm haberini inandırıcı bulmadı

Bağdadi'nin öldürüldüğü yolundaki haberlere temkinli yaklaşan Kremlin Sözcüsü Peskov, bu bilgilerin ancak doğrulanması halinde uluslararası terörizmle mücadeleye katkısından söz edilebileceğini ifade etti.

Rusya, Bağdadi'nin ölüm haberini inandırıcı bulmadı

Gazetecilere konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Bağdadi’nin öldüğü bilgisinin doğrulanması halinde, Trump’ın terörle mücadeleye ciddi bir katkıda bulunduğundan söz etmenin mümkün olacağını söyledi.

Gazetecilerin 'Bağdadi’nin öldüğü haberinin Moskova’da olumsuz bir tepkiye yol açtığı' yönündeki sözlerine yanıt veren Peskov, "Bu haber kendi başına Rusya yönetiminde olumsuz tepki uyandıramaz" oeğerlendirmesinde bulundu.

ABD’nin, Bağdadi’nin öldüğünü söylediği bölgede ABD uçakları ve İHA’ları tespit ettiklerini kaydeden Peskov, "Gerçekten de askerlerimiz bölgede ABD uçakları, İHA’ları gördü" diye konuştu.

ABD’nin sözkonusu bölgeye uçaklarını göndereceğine dair Rusya’ya önceden bilgi verip vermediği sorusunu yanıtsız bırakan Peskov, "Bu konuda söyleyeceğim başka bir şey yok" demekle yetindi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Pandemide 2'nci dalga olur mu? Türkiye ne kadar etkilenir?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum